logo stránky mrava
dante postel

Brestové postele

Brestové postele vyrábame v limitovanej edícii v jedinečnom dizajne a originálnom spracovaní v hrúbke 40 mm. Brestové drevo je tvrdé, húževnaté s veľmi dobrými mechanickými vlastnosťami a trvanlivosťou min. 30 rokov. Farebná rozdielnosť v štruktúre dreva a nízky podiel brestového dreva v našich lesoch ho predurčuje na výrobu unikátneho luxusného nábytku v limitovaných sériach.

FOTO: posteľ DANTE

Postele RUSTIK

Postele z edície RUSTIK sa vyznačujú výraznou až hrubou štruktúrou dreva, malými aj veľkými vrastenými hrčami a otvorenými prasklinami. Vďaka neopakovateľnosti kresby dreva a rustikálnemu vzhľadu je každá doska exkluzívneho nábytku originálna a nenapodobiteľná. V našej edícii RUSTIK nájdete smrekové a dubové postele.

FOTO: posteľ JANIS

sara postel

Postele z bukovej priebežky

Masívne postele vyrábané z priebežnej škárovky (priebežky) sú odlišné hlavne kontinuitou dreva a priebežnými spojmi, ktoré sú lepené iba po dĺžke a pôsobia dojmom jednoliatej dosky. Výhodou postelí z priebežky je aj jednotný odtieň moridla a povrchových úprav, keďže doska neobsahuje viacero lepených elementov z rôznych častí stromu a z rôznych rastových podmienok. Tieto postele z kvalitného slovenského buku budete právom považovať za dizajnérsku lahôdku vašej spálne.

FOTO: posteľ SARA

calvina postel

Postele z jadrového buka

Voľba postelí z jadrového buka je múdrou investíciou, ktorá zaistí vaše pohodlie a spokojnosť. Drevo z jadrového buka sa vyznačujú svojou osobitou štruktúrou. Jadrový buk je vnútorná tmavšia časť bukového dreva s nižším obsahom vody, ktorá plní statickú funkciu. Svojou hustotou sa radí medzi ťažké drevá s vysokou odolnosťou. Vysoký obsah konzervačných látok zabezpečuje jadrovému buku oproti masívnemu bukovému drevu oveľa vyššiu trvanlivosť.

FOTO: posteľ CALVINA

Postele z masívneho buka

Postele vyrábané z cinkovanej škárovky s vysokou kvalitou spracovania zaisťujú štandard, ktorý uspokojí aj náročného zákazníka. Sú charakterizované ako masívne postele vyrábané lepením hranolkov (lamiel) v pozdĺžnej aj priečnej osi cinkovým spojom. Vďaka týmto spojom sú stabilnejšie a odolnejšie ako masívne drevo. Manželské postele z cinkovanej škárovky sa verne podobajú drevu v prírodnom stave a výhodou oproti masívnemu drevu v jednom kuse je aj cena, priestorová stálosť (nekrútia sa vplyvom vlhkosti a výkovom teplôt) a ekologickosť (využíva sa väčšia časť dreva).

FOTO: posteľ VELIA

kombi postel

Rozkladacie postele

Stabilné vysúvacie postele z kvalitného slovenského buka sú vytvorené pre náročných zákazníkov kladúcich dôraz na trvácnosť výrobkov a kvalitu spracovania. Univerzálne použitie ako sedačka s pohodlnými opierkami a vankúšmi s možnosťou výberu farby pohľadovej látky, plnohodnotné jednolôžko a dvojlôžko pre príležitostné spanie. Rozkladacie postele v čistom a jednoduchom dizajne s ekologickou povrchovou úpravou poskytujú priestranný úložný priestor pod celou posteľou.

FOTO: posteľ KOMBI

Tieto stránky využívajú cookies pre zaistenie funkčnosti a získanie štatistík návštevnosti.

Viac informácií